اجزای سوله اسکلت فلزی - قیمت سوله|قیمت سوله سبک|سوله ubm
15744
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15744,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

اجزای سوله اسکلت فلزی

اجزای سوله اسکلت فلزی

اجزای سوله اسکلت فلزی

سوله (Industrial Shed – Hangares) یک سازه سبک با سقف شیبدار یا قوسی است که عمدتا دارای اسکلت فلزی می باشد. بیشترین کاربرد ساخت سوله استفاده بعنوان سالن صنعتی یا کارگاه تولید است.

۱- پرلین-استرات یا لاپه بست لبه بام

۲- شاهتیر

۳ -نوار برجسته میانی

۴- خط سیر لبه سوله

۵- لبه کناری

۶- لاپه دیوار کناری

۷- تیر بال پهن انتهای دیوار

۸-تیر بالای در

۹-لاپه انتهای دیوار

۱۰- لاپه یا پرلین C یا Z

۱۱- نعل درگاه

۱۲- در ورودی

۱۳- شیشه در (پنجره)

۱۴- ستون

۱۵- مهاربند کابلی ضربدری

۱۶- عایق

۱۷- سایه انداز یا ناودانی آب باران لبه

۱۸- دریچه هواکش

۱۹- پوشش سقف

۲۰- در اتوماتیک بالا رونده

۲۱- چهارچوب در

۲۲- ناودانی آب باران

۲۳- پنجره

سازه سوله

سوله به صورت اسکلت فلزی بوده، که یک سیستم سازه‌ای تقویت شده برای سوله‌های پیش ساخته جهت بهبود سازه در اثر بارهای استاتیکی است. سوله‌ها بسیار با دوام هستند. سازه جهت بارهای برف سنگین، بادهای قوی، زلزله‌های قوی طراحی و عملکرد خوبی دارد. سازه سوله به وسیله چارچوبی از اتصال تیر وستون H شکل و گاها مربعی، لاپه‌ها یا پرلین‌های C یا Z و یا U شکل از المان‌های فولادی تشکیل شده است.

دیوار سوله:

به صورت کلی از پانل‌های ساندویچی هستند که در ضخامت‌های مختلف می‌باشند. پانل‌های فولادی را می‌توان با پوشش‌های آلومینیومی برای جلوگیری از زنگ زدگی و افزایش طول عمرشان اجرا نمود. سوله‌های پیش ساخته را می‌توان همچنین در مقابل آتش‌سوزی با پوشش‌هایی ایمن ساخت. این عملیات موجب می‌شود که سوله برای مواد شیمیایی خطرناک مناسب باشد.

بام سوله:

پانل‌های ساندویچی موج‌دار با ضخامت‌های مختلف را می‌توان استفاده نمود.

وسایل اتصال در سوله:

سوله‌ها با اتصالات متنوع طراحی می‌شوند. معمولا در جهت عرضی سوله دارای اتصالات خمشی گیردار و در جهت طولی به دلیل طول زیاد و تامین پایداری دارای اتصالات مفصلی و نیمه‌گیردار هستند. همچنین در جهت طولی از مهاربندهای جانبی نیز استفاده می‌شود.

مشخصات اصلی سوله:

سوله‌ها دارای مزیت‌هایی مانند دهانه‌های پهن و بزرگ، وزن کم، مقاومت بالا، هزینه پایین، نگه‌داری حرارتی، ذخیره انرژی، ظاهری زیبا، زمان نصب کوتاه، مدت زمان بهره‌برداری و استفاده بالا، عملکرد مناسب لرزه‌ای هستند.

گروه مشاور فرسپ همراه با شرکت تولید اسکلت فلزی حدیدسازان جهت تامین انتظارات و الزامات کارفرما در تمامی جنبه‌های مشاوره و عملیاتی در راستای بهبود پبوسته فرآیندهای طرح و ساخت متعهد می‌باشد.

بدون نظر

ارسال دیدگاه